MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA "KONOPIE - POMOST MIĘDZY PRZESZŁOŚCIĄ I PRZYSZŁOŚCIĄ"

Archiwum » MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA "KONOPIE - POMOST MIĘDZY PRZESZŁOŚCIĄ I PRZYSZŁOŚCIĄ"

 

PONIŻEJ: NAGRANIA WYKŁADÓW Z KONFERENCJI

 

Zapraszamy na MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ "KONOPIE - POMOST MIĘDZY PRZESZŁOŚCIĄ I PRZYSZŁOŚCIĄ"

KIEDY: 19-20 lutego 2016 (piątek - sobota) 

 

GDZIE: Hotel Welski*** w Ciborzu koło Lidzbarka Welskiego - http://www.welski.pl/

OPŁATY DLA UCZESTNIKÓW:

za dwa dni przy wpłacie do 10 lutego - 100 PLN/ osoba; za jeden dzień 70 zł/osoba

za dwa dni przy wpłacie po 10 lutego - 150 PLN/osoba; za jeden dzień 100 zł/osoba

Ci z Państwa, którzy chcieliby otrzymać rachunek, proszeni są o przesłanie danych do rachunku wraz ze zgłoszeniem.

ZGŁOSZENIA NA KONFERENCJĘ: konferencja.konopna@gmail.com

REZERWACJA NOCLEGÓW I POSIŁKÓW: recepcja@welski.pl, 23/696-30-13, 503 015 686 (całkowity koszt pobytu w hotelu, tj. nocleg z wyżywieniem wynosi 160 PLN). Ci z Państwa, którzy nie rezerwują noclegu, a chcą wykupić sobie posiłki, proszeni są o kontakt z recepcją hotelu. Serwis hotelowy odbiera (i odwozi)  swoich gości samochodem ze stacji PKP w Działdowie.

KONTAKT: Lena Huppert 502 085 840, 22/4005652

ORGANIZATOR: Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT we współpracy z

          Hemp Ministry       Znalezione obrazy dla zapytania hemp ministry logo          i  Hotelem Welskim     

 

PATRONAT: Konferencja została objęta patronatem przez prof. dr hab. Iwonę Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Ruch Kukiz’15.

                                               

                                                      Znalezione obrazy dla zapytania Kukiz'15 logo

 

PATRONI MEDIALNI:

        Porozmawiajmy TV          Znalezione obrazy dla zapytania porozmawiajmytv logo

        Czwarty Wymiar        Znalezione obrazy dla zapytania czwarty wymiar logo                        Natrua i Ty       

 

WYSTAWCOM OFERUJEMY MOŻLIWOŚĆ ZAPREZENTOWANIA SWOICH PRODUKTÓW I PROSIMY O PRZESYŁANIE OFERT DO DNIA 10 LUTEGO NA ADRES: fundacja.qlt@wp.pl

ILOŚĆ STANOWISK JEST OGRANICZONA DO OŚMIU.

Zainteresowanych wystwaców prosimy o zamieszczenie w przesyłanej ofercie krótkiego opisu swoich założeń i celów oraz oferty sposoringowej, tj. jaką sumą jesteście Państwo skłonni wesprzeć konferencję. Wybrani wystawcy staną się automatycznie sponsorami konferencji i zostanie z nimi podpisana umowa o sponsoringu.

Przy wyborze wystawców w pierwszym rzędzie oceniane będą przyświecające im założenia i cele, tj. czy pokrywają się z założeniami i celami konferencji, a dopiero w drugim rzędzie brana będzie pod uwagę oferta sponsoringowa. Bazą wyjściową dla dużych gabinetów i firm jest sponsoring w wysokości 700 zł, a dla małych gabinetów 400 zł. Stanowisko może mieć długość około 2 m i mogą na nim przebywać 2 osoby.

 

Konopie szansą dla Polski

Niezrozumiałe jest niemal całkowite zaprzestanie uprawy w Polsce konopi włóknistych – Cannabis sativa, które jeszcze nie tak dawno były bardzo powszechne w naszym kraju i stanowiły niemal podstawę polskiego rolnictwa oraz polskiego przemysłu budowlanego, celulozowego, tkackiego, powroźniczego czy modelarskiego. Również przemysł spożywczy korzystał z wartości odżywczych tkwiących w tym surowcu, i tak np. prozdrowotny olej z konopi był w powszechnym użyciu.

Dziś już wiemy, że domy wykonane z tzw. bloczków konopnych mają bardzo dobre parametry izolacyjne oraz ogromną trwałość i z powodzeniem mogą być stosowane w budownictwie jako bardzo tani materiał budowlany. Liny czy materiał wykonany z konopi mają również ogromną wytrzymałość.

Co jednak także bardzo ważne, konopie miały jeszcze stosunkowo niedawno znacznie większe zastosowanie w lecznictwie naturalnym, o czym wspominają przedwojenne Farmakopee, ale także Farmakognozja (tj. podręcznik dla studentów farmacji) z roku 1977. Dopiero era korporacji ostatecznie odcięła polskie rolnictwo od tej niezwykle cennej i wszechstronnej uprawy. Tymczasem wiadomo, że konopie to prawdziwe panaceum na niemal wszystkie dolegliwości i schorzenia (poniżej lista chorób i zastosowań).

Powód wycofania konopi z uprawy jest tylko jeden: ogromny wpływ na Polską politykę, a co za tym idzie gospodarkę, ponadnarodowych  korporacji, które od lat dążyły i dążą nadal do całkowitego wyeliminowania surowców naturalnych w przemyśle i w lecznictwie. Produkty bazujące na surowcach naturalnych nie przynoszą bowiem wystarczających dochodów nastawionym na maksymalny zysk korporacjom. Stanowią za to niezwykle poważną i znacznie tańszą konkurencję dla ich produktów przemysłowych. Naturalnych roślin uprawnych, tj. takich, które nie zostały poddane modyfikacji genetycznej, nie da się też opatentować, a co za tym idzie ich uprawa jest mało opłacalna. Presja i agresywny lobbing korporacji są tak silne, że rządzącym często trudno się przed nimi obronić. A jednak cel działania dla polskiego rządu powinien być całkowicie jasny: suwerenność w każdym możliwym zakresie. Żadna więc forma uzależnienia od innych krajów czy ponadnarodowych karteli jest dla Polski zdecydowanie niekorzystna. Przyczynianie się do utraty suwerenności w jakimkolwiek sensie stanowi skrajny przejaw braku odpowiedzialności wobec własnego kraju i Narodu.

Dlatego konieczny jest powrót do tradycyjnej uprawy jaką są konopie - kiedyś polski skarb i polska tradycja. Będzie to stanowić przejaw postępu najwyższej próby. Musimy bowiem pamiętać o chronieniu naszego naturalnego środowiska i bazowaniu na możliwie naturalnych surowcach w każdej gałęzi przemysłu. Wszystko, co służy Matce Ziemi, służy w najlepszym tego słowa znaczeniu także nam, Polakom, Narodowi o słowiańskich, tj. nierozłącznie związanych z Naturą, korzeniach.

 

18192_b.jpg

 Program Międzynarodowej Konferencji

„Konopie – pomost między przeszłością i przyszłością”

 

Dzień I – 19.02.2016 - piątek

11:00 – 12:00 – Konferencja prasowa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku Welskim przy ulicy Sądowej 23 z udziałem: Burmistrza, organizatorów konferencji, tj. Fundacji Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT (Lena Huppert), Hemp Ministry (Patryk Pańkowski) i Hotelu Welskiego (Bożena Suwińska-Daniluk i Andrzej Daniluk), patronów konferencji, tj. prof. Iwony Wawer (WUM), Pawła Kukiza, Jarosława Sachajko  (Kukiz'15) – opis projektu.

12:30 - 13:00 – Rejestracja uczestników konferencji – Hotel Welski (kawa, herbata, przekąski)

13:00 – Otwarcie Konferencji, 30 min. – organizatorzy konferencji: Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT - Lena Huppert, Hemp Ministry - Patryk Pańkowski i Hotel Welski - Bożena Suwińska-Daniluk i Andrzej Daniluk oraz patroni konferencji: prof. Iwona Wawer (WUM), Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko (Kukiz'15)

 Sesja I. – 13:30 – 15:00 – Konopie – co każdy wiedzieć powinien.

1. Konopie i ich potencjał – prof. dr hab. Iwona Wawer, 45 min.  

2. Konopie wczoraj i dziś – rys historyczny i współczesny - rola konopi w polskiej gospodarce – mgr Bożena Suwińska-Daniluk, 45 min.

15:00 – 16:00 – PRZERWA OBIADOWA

 Sesja II. – 16:00 – 20:00 – Konopie włókniste (Cannabis sativa) – uprawa i zastosowanie w przemyśle.

1. Zastosowanie konopi włóknistych w przemyśle budowlanym – arch. Barbara Wojtkowska, 30 min.

2. Zastosowanie konopi włóknistych w przemyśle tekstylnym, papierniczym, powroźniczym i modelarskim – prof. Jerzy Mańkowski, 30 min.

3. Uprawa konopi włóknistych – dr Przemysław Baraniecki, 30 min.

18:00 – 19:00 PANEL DYSKUSYJNY

19:30 – 20:30 KOLACJA  / Koncert zespołu Yoga Terror

20:30 – 21:15 – Film edukacyjny na temat uprawy konopi.

 

Dzień II – 20.02.2016 - sobota

9:00 – 10:00 ŚNIADANIE

 Sesja III. – 10:00 – 18:00 – Konopie włókniste i konopie indyjskie (Cannabis sativa, Cannabis sativa var. indica) – uprawa i zastosowanie w medycynie.

1.  Panaceum = Lek na wszystko – konopie i ich zastosowanie w profilaktyce prozdrowotnej i medycynie  - Patryk Pańkowski, 40 min.

2.  Uprawa konopi indyjskich i pozyskiwanie koncentratu olejku konopnego. Rozwiązania prawne - wariant czeski -  Leopold Svatý, 50 min. (język polski)

11:30 – 12:00  PRZERWA KAWOWA (kawa, herbata, przekąski)

3. Efektywność terapii naturalnej opartej na konopiach a efektywność medycyny akademickiej w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Rozwiązania prawne - wariant słoweński – Božidar Radišič, 80 min. (tłumacz)

4. Prawa pacjentów na świecie. Rozwiązania prawne - wariant amerykański i izraelski - Eliza Walczak, 40 min

14:00 – 15:00 PRZERWA OBIADOWA

5. Zastosowanie konopi w psychiatrii – Iva Pouskova, 40 min. (tłumacz)

6. Zastosowanie konopi w leczeniu bólu. Oczekiwania pacjentów - dr Jerzy Jarosz, 40 min.

16:20 - 16:40 PRZERWA KAWOWA (20 min)

7. Przyszłość konopi a regulacje prawne w Polsce, w UE i na świecie – Patryk Pańkowski, 40 min.

17:20 – 18:20 PANEL DYSKUSYJNY 

18:20 – 18:30 ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI

 

18:30 – 20:00 – STREFA PACJENTA – KANABINOIDY W PRAKTYCZNYM ZASTOSOWANIU – możliwość osobistej rozmowy z prelegentami i praktykami.

W razie potrzeby strefa pacjenta może być przedłużona na kolejny dzień, tj. 21 lutego. 

 

Prowadzenie konferencji: Lena Huppert.

 

W drugim dniu konferencji obecny będzie Tadeusz Pawłowski, ekstrasens z Działdowa, który ma wyjątkowe zdolności uzdrawiające. Od lat współpracuje z lekarzami na terenie swojego miasta i osiąga dobre rezultaty poprzez przekazywanie energii pranicznej.

18192_b.jpg

 • NAGRANIA Z KONFERENCJI "KONOPIE - POMOST MIĘDZY PRZESZŁOŚCIĄ I PRZYSZŁOŚCIĄ"

   

 • WŁAŚCIWOŚCI TERAPEUTYCZNE KONOPI i LISTA SCHORZEŃ, NA KTÓRE KORZYSTNY WPŁYW WYWIERA STOSOWANIE KONPI

 • PROTOKÓŁ RICKA SIMPSONA - CZYLI JAK STOSOWAĆ KONOPIE W MEDYCYNIE

 • UPRAWA I PRZEMYSŁOWE ZASTOSOWANIE KONOPI

 • WYKŁADOWCY KONFERENCJI

 • Baraniecki.JPG

  Baraniecki Przemysław

  Przemysław Baraniecki jest pracownikiem naukowym Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich i absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. Zajmuje się hodowlą konopi siewnych, a także prowadzi prace badawcze w zakresie agrotechniki tej rośliny. Ponadto zajmuje się rekultywacją terenów zdegradowanych przez przemysł, a także wykorzystaniem konopi jako surowca dla różnych dziedzin przemysłu. 

   

  Uprawa konopi włóknistych.

 • Zdjecie2030.jpg

  Huppert Lena

  Lena Huppert ukończyła Wydział Ogrodnictwa na SGGW w Warszawie oraz psychologię społeczną w KFH-Aachen (Wyższa Szkoła Katolicka w Akwizgranie). W roku 2010 założyła Fundację Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT (www.fundacja-qlt.pl), widząc pilną potrzebę szerzenia wzorców kulturowych odbiegających od tych, które głoszone są w mediach głównego nurtu. 

  Od kilku lat intensywnie działa w trosce o Polskę wolną od GMO, zdrową, naturalną żywność, a także polskie rolnictwo rodzinne.  Ma na swoim koncie zorganizowanie wielu protestów i pikiet w Warszawie przeciwko anty-polskim ustawom, tj. paszowej i nasiennej, oraz żywności GMO, a także przeciwko korporacjom chemiczno-farmaceutycznym. Do dwóch protestów, przy pomocy ludzi dobrej woli, udało się jej zaprosić celebrytów, dzięki którym tematy te przedostały się do mediów głównego nurtu. W roku 2012 doprowadziła do wydania oświadczeń przeciwko dopuszczaniu na rynek polski pasz i żywności GMO przez wszystkie partie opozycyjne w sejmie. Wielokrotnie uczestniczyła w konferencjach sejmowych i konferencjach w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także w rozmowach z politykami, w tym również z gabinetu Prezydenta. Uczestniczyła też jako jedyna reprezentantka Polski w międzynarodowym Sympozjum „Soja dunajska” w Wiedniu, którego celem było podpisanie projektu "Soja Dunajska" (projekt uprawy w Europie soi bez genetycznych modyfikacji). Wygłosiła tam wykład na temat dramatycznej kondycji drobnego rolnictwa w UE.

  Jest członkiem Koalicji Polska Wolna od GMO, a także Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO. Współdziała też z ICPPC, tj. Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi. Autorka licznych artykułów opublikowanych m.in. na portalu ekologia.pl 

  W maju 2013 współorganizowała w Warszawie Konferencję „Narodziny bez przemocy – dobry początek życia”. Wkrótce potem podjęła decyzję o zorganizowaniu KONFERENCJI "ŚWIAT BEZ RAKA - PROFILAKTYKA I NATURALNE TERAPIE ANTYNOWOTWOROWE", która odbyła się w maju 2014 w Warszawie i została uznana przez patrona medialnego, tj. "Nieznany Świat", za wydarzenie roku. W dniach 12-14 czerwca 2015 odbyła się II edycja Konferencji i semianrium "Świat bez Raka".

  W roku bieżącym we współpracy z Hemp Ministry i Hotelem Welskim podjęła wyzwanie zorganizowania Międzynarodowej Konferencji „Konopie – pomost między przeszłością i przyszłością”. Celem konferencji jest upowszechnienie wiedzy na temat uprawy, przetwarzania i medycznego zastosowania konopi. Konferencja została objęta patronatem prof. dr hab. Iwony Wawer z WUM oraz Ruchu Kukiz'15. Ostatecznym celem tych działań jest zniesienie wszelkich uwarunkowań w odniesieniu do uprawy konopi włóknistych w Polsce oraz dopuszczenie konopi do leczenia. 

   

  Prowadzenie konferencji

 • Jerzy_Jarosz.jpg

  Jarosz Jerzy

  Dr Jerzy Jarosz jest specjalistą w zakresie medycyny paliatywnej, anestezjologii i intensywnej terapii. Pracował jako kierownik Zakładu Medycyny Paliatywnej Centrum Onkologii - Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Obecnie pracuje w Fundacji Hospicjum Onkologiczne Św. Krzysztofa w Warszawie, którego jest współzałożycielem. Głównie zajmuje się leczeniem bólu, w tym bólu nowotworowego. Jest współautorem podręcznika "Leczenie Bólów Nowotworowych" oraz autorem wielu rozdziałów podręczników z zakresu opieki paliatywnej, leczenia przeciwbólowego.

  Założył na warszawskim Ursynowie pierwszy w Polsce punkt konsultacyjny dla lekarzy i pacjentów, którzy interesują się leczniczymi właściwościami konopi. 

  Punkt informacyjny "Medyczna Marihuana" działa na terenie Hospicjum Onkologicznego Świętego Krzysztofa. Ta nowa inicjatywa ma na celu pomóc osobom stosującym preparaty zawierające marihuanę do celów leczniczych. Jerzy Jarosz oraz jego współpracownicy opowiadają o właściwościach farmakologicznych kanabinoidów pochodzenia roślinnego oraz udzielają odpowiedzi na nurtujące pacjentów pytania.

   

  Zastosowanie konopi w leczeniu bólu. Oczekiwania pacjentów.

 • Mankowski.jpg

  Mańkowski Jerzy

  Jerzy Mańkowski jest pracownikiem naukowym Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Prowadzi prace badawcze w zakresie uprawy, zbioru, wydobywania, przetwarzania i wykorzystania w różnych sektorach gospodarki, lnu i konopi. Zajmuje się również prowadzeniem badań związanych z wykorzystaniem konopi do rekultywacji terenów zdegradowanych przez przemysł. Jest członkiem Polskiej Izby Lnu i Konopi, organizacji dla rolników produkujących len i konopie przetwórców tych roślin w Polsce.

   

  Zastosowanie konopi włóknistych w przemyśle tekstylnym, papierniczym, powroźniczym i modelarskim.

 • Patryk_fota.jpg

  Pańkowski Patryk

  Lat 31, urodził się w Polsce, wychował w Niemczech. Obecnie mieszka w Warszawie, od 2002 roku stosuje konopie medycznie. 

  Zajmuje się też tłumaczeniem książek Ricka Simpsona. 
  W 2013 zmobilizował się do publicznego aktywizmu na rzecz medycznych konopi w Polsce i UE, a od lutego 2014 jest wpisany do rejestru podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową. Lobbuje na rzecz praktycznego zastosowania konopi medycznych i przemysłowych.

  Konopie zalecono mu jako środek przeciwbólowy po urazie sportowym. 

  W 2011 roku, z artykułu w gazecie, dowiedział się o istnieniu leku na raka, którym był olejek z konopi medycznych. W ten sposób dowiedział się o istnieniu Ricka Simpsona i jego olejku, zwanym RSO. Resztę zdradził mu Google. 
  Zainteresowało go to, jak Rick opisywał konopie indyjskie, z którymi miał wcześniej styczność. 

  W lipcu 2012 otrzymał propozycję tłumaczenia książki "Phoenix Tears, Historia Ricka Simpsona".
  Reszta potoczyła się automatycznie. Bardzo docenia ponad 12-letnie osobiste doświadczenie Ricka w leczeniu raka. Wszystkie informacje podane są w jego książkach. Niezmiernie docenia też jego osobisty wkład w legalizację konopi dla celów medycznych; w Kanadzie, Czechach, a teraz także w Polsce.

   

  Panaceum = Lek na wszystko – konopie i ich zastosowanie w profilaktyce prozdrowotnej i medycynie. 

  Przyszłość konopi – perspektywa rozwoju a regulacje prawne w Polsce, w UE i na świecie.

 • Iva_foto.jpg

  Pouskova Iva

  MUDr. Iva Pousková, pochodzi z Czech, psychiatra z alternatywnym nastawieniem i 24 latami praktyki lekarskiej, w tym 4 latami praktyki w zastosowaniu produktów z CBD. 

   

  Zastosowanie konopi w psychiatrii.

 • Bozidar_R.jpg

  Radišič Božidar

  Božidar Radišič  pochodzi ze Słowenii i reprezentuje stowarzyszenie ONEJ (onej.info). Zajmuje się walką o prawa człowieka, prawa pacjenta, prawa konsumenta, organizacją seminariów i spotkań z ludźmi pokroju Ricka Simpsona, którzy w dziedzinie leczenia konopiami mają miano ekspertów. Trzeba wiedzieć, że stan wiedzy w innych krajach jest na temat „medycznej marihuany” znacznie większy, podczas gdy w Polsce ta wciąż jeszcze zabroniona substancja nie jest stosowana powszechnie jako lek i jest restrykcyjnie ścigana. Ma pod swoją opieką 150 pacjentów, którzy oficjalnie leczą się w Słowenii. Są prowadzone badania na pacjentach onkologii w kontekście ponad 20 schorzeń (!) przy użyciu ekstraktu z konopi o wysokiej zawartości THC. Z opisywanej grupy pacjentów 17 osób zostało wyleczonych całkowicie, nie ma u nich żadnych śladów choroby, 11 zmarło w okresie dwóch lat, a cała reszta jest na dobrej drodze do wygrania z rakiem. Bożydar przekonywał, że kanabinoidy zawarte w konopiach powinny być stosowane razem, gdyż zachodzi efekt synergii. Dlatego też wszelkie dostępne na rynku leki, które nie są wytworzone z kwiatów konopi, nie są tak efektywne, jak ich idealne naturalne połączenie.

   

  Dolegliwości, z jakimi zmagali się pacjenci i lekarze, to m.in.: glejak wielopostaciowy IV, rak pęcherza, rak macicy, rak piersi, mięsaki, epilepsje. W większości leczenie koncentratem olejku konopnego trwało około 70 dni, w tym czasie pacjent przyjmował ok. 60 g koncentratu. Należy pamiętać, że gdy równolegle stosuje się konwencjonalne metody (chemio- i radioterapia), dawka oleju wzrosta nawet do 180 g, a w niektórych przypadkach (nowotwory mózgu) nawet do 700g. Wiek pacjentów nie miał znaczenia, olejem leczyły się kilkuletnie dzieci, osoby dorosłe i starsze. Jednym z dokładniej opisywanych przypadków jest dziewczynka w wieku 7 lat, która przed podjęciem terapii koncentratem z olejku konopnego miała po 20-30 napadów padaczkowych dziennie, a już po pierwszym zażyciu miała tylko jeden napad, a kolejny dopiero za 4 dni. W chwili obecnej dziewczynka nie ma napadów i może chodzić do szkoły.

   

  Efektywność terapii naturalnej opartej na konopiach a efektywność medycyny akademickiej w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Rozwiązania prawne - wariant słoweński.

 • andrzej_daniluk_i_bozena_suwinska_daniluk_20130417_2099011912.jpg

  Suwińska-Daniluk Bożena

  Bożena Suwińska-Daniluk, absolwentka Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie z tytułem mgr farmacji, specjalizacja zawodowa: farmacja apteczna.Ponad dwadzieścia lat pracy w aptece, w tym kilkanaście lat na stanowisku kierownika.

  Od samego początku swojej działalności jest głęboko zainteresowana ziołolecznictwem, homeopatią i innymi terapiami naturalnymi, a w szczególności  Muzykoterapią Dogłębną Komórkową, lecz również zdrowym odżywianiem i oczyszczaniem organizmu. Jest absolwentką wielu kursów i szkoleń w zakresie w/w dziedzin. Od wielu lat w jej polu zainteresowań leży również rozwój osobisty, stąd ma za sobą liczne wyprawy do innych kręgów kulturowych, szczególnie do Indii.

  Od kilku lat wspólnie z mężem, Andrzejem Danilukiem, pod patronatem miesięcznika Nieznany Świat prowadzi położony w lesie u wrót Mazur trzygwiazdkowy Hotel Welski (więcej na stronie: www.welski.pl ), który propaguje zdrowy tryb życia, odżywiania i oddychania  pod hasłem „WELSKA DROGA DO ZDROWIA”. Wiele razy odbywały się tu ciekawe wydarzenia ze znanymi i cenionymi naturoterapeutami, m. in. z Barbarą Romanowską, która jest twórczynią Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej.

  Przyjazna, domowa atmosfera przyciąga do hotelu wielu ciekawych gości.

   

  Konopie wczoraj i dziś – rys historyczny i współczesny - rola konopi w polskiej gospodarce.

 • DSC_0028.JPG

  Svatý Leopold

   Leopold Svatý, pochodzi z Czech, ma 46 lat, uprawia konopie od 26 lat ku chwale Boga.

   

  Uprawa konopi indyjskich i pozyskiwanie koncentratu olejku konopnego. Rozwiązania prawne - wariant czeski.

 • Walczak_Eliza.png

  Walczak Eliza

  Eliza Walczak  -  socjolog, adwokat praw pacjenta, wykwalifikowana ekspertka w dziedzinie medycznego zastosowania rośliny Cannabis.

  W 2010r. zarejestrowana jako lobbystka w polskim rządzie, propagująca szeroki zakres praw pacjenta w polskim systemie ochrony zdrowia. Od 2011r. poprzez grupę berlińskich pacjentów współpracuje  z Berlińskim Stowarzyszenia Onkologii . Od 2010r. wraz z Michaelem Corral (ekspertem ds. Cannabis) prowadzi  wykłady w dziedzinie medycznego zastosowania Cannabis (m.in. w  Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu i Instytucie Psychologii i Neurologii w Warszawie, panelu specjalistów w Pradze - Cannafest 2014r. i inne).

  Od 2008 roku brała udział w licencjonowanej przez izraelskie Ministerstwo Zdrowia operacji mającej na celu zaopatrzenie i edukację pacjentów medycznej marihuany. Jedna z pierwszych konsultantek w dziedzinie terapii Cannabisowej  w pierwszym centrum dystrybucji Medical Cannabis w Szpitalu Abarbanel, Izrael (2009). Od 2010r. Certyfikowana Konsultantka CME Psychadelic Studies przez MAPS (Międzywydziałowe Stowarzyszenie Studiów Psychodelicznych).

  2009- 2013 odbyła staż w oryginalnej, najstarszej spółdzielni  pacjentów medycznej Marijuany-WAMM (Wo / Alliance For Mecical Marihuana) w Kalifornii. Staż obejmował pełną linię upraw i zagadnień związanych z podaniem medycznym :rozpoznanie genetyczne odmian Cannabis, zbiory, przetwarzanie, pakowanie, wywiady jakościowe i pogłębione z pacjentami  zazywającymi w różny sposób roślinę Cannabis.

  Eliza Walczak jest ekspertem w dziedzinie edukowania opinii publicznej w odniesieniu  się do świadczeń zdrowotnych w zakresie medycyny  Cannabis (PRZEKRÓJ- "Ujarane prawo" 11/04/2011, FOKUS- "Co w trawie leczy", "Marihuana to Medycyna" 5/2012, RADIO RDC-  audycja red. Betlejewskiego, 2013 i "Zdrowaś Mario" 4/2015 Gazeta Wyborcza.

  Eliza Walczak wraz z innymi pacjentami terapii Cannabisowej stara się o powstanie Krajowej Agencji Cannabis, która miałaby na celu zgodnie z ustaleniami międzynarodowej konwencji UN,  stworzenie zamkniętego systemu upraw, dystrybucji i edukacji  dla potrzeb pacjentów Cannabis (Projekt "FENIX").

  Wykłada  na temat polityki narkotykowej w aspekcie dostępu do legalnej i bezpiecznej medycyny Cannabis, jest pomocną w ustaleniach  procedur  prawnych dla pacjentów i lekarzy rekomendujących terapię cannabisową. Reprezentuje strukturalne podejście do zagadnienia w odniesieniu do socjologicznej myśli zwanej  Ekologią Umysłu.

   

  Prawa pacjentów na świecie. Rozwiązania prawne - wariant amerykański i izraelski.

 • wawer[1].jpg

  Wawer Iwona

  Ukończyłam studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie pracowałam w Zakładzie Chemii Fizycznej, w Pracowni Oddziaływań Międzymolekularnych kierowanej przez profesora Zbigniewa Kęckiego, jako asystent, adiunkt oraz doktor habilitowany (1994 r). Warsztat naukowy doskonaliłam dzięki pobytom w Niemczech. Byłam stypendystką DAAD (Technische Universitat Karlsruhe), współpracowałam z Uniwersytetem M. Lutra w Halle, pracowałam na Freie Universitat w Berlinie. Od 1995 r jestem kierownikiem Zakładu Chemii Fizycznej na Wydziale Farmaceutycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Moją dziedziną jest chemia fizyczna, która bada obiekty chemiczne przy użyciu metod fizycznych. Nie zajmuje się syntezą związków, ale bada ich strukturę molekularną, oddziaływania, zjawiska dynamiczne. Stosuję dwie metody badawcze, które potrafią zająć człowiekowi każdą wolną chwilę (potem okazuje się, że nawet całe życie) to: Magnetyczny Rezonans Jądrowy (NMR) i Elektronowy Rezonans Paramagnetyczny (EPR). Wynalezione przez fizyków, poprzez chemię trafiły do farmacji i medycyny.

  Widma NMR dla próbek w fazie stałej pomagają ustalić strukturę nowych związków chemicznych, w tym potencjalnych leków, bez ich rozpuszczania. Dają informację o składzie leków czy suplementów diety w tabletkach, umożliwiając szybką identyfikację ich składników. Spektrometr NMR to cenne narzędzie dla przemysłu farmaceutycznego.

  Widma EPR dają możliwość wykrycia wolnych rodników, a także sprawdzenia jak skuteczne są poszczególne związki w ich wymiataniu. Wyznaczamy pojemność antyoksydacyjną i współczynnik ochrony przed rodnikami (RPF) dla preparatów farmaceutycznych, ekstraktów roślinnych, kosmetyków, produktów żywnościowych (wina, soki, syropy, herbatki) i suplementów diety.

  Badając skład i właściwości owoców aronii – stałam się jej entuzjastką. To „superowoc” i polski „czarny skarb”, ale wciąż niedoceniany. Napisałam o niej kilka książek i zajmuję się promocją aronii w kraju i na świecie.

   

  Suplementy diety to produkty, które umożliwiają uzupełnienie potrzebnych organizmowi składników pokarmowych. Przyczyną niedoborów może być wysoko przetworzona żywność, nieodpowiednia dieta czy styl życia. Wielość i różnorodność składników żywności to ciekawy, szybko rozwijający się obszar badań i współpracy nauka-przemysł. Byłam w gronie założycieli Krajowej Rady Suplementów i Odżywek (2004 r), a obecnie jestem Prezesem jej Zarządu. Jestem autorką książki “Suplementy diety dla ciebie. Jak nie stać się pacjentem”.

   

  Konopie i ich potencjał.

 • BW_fotka.jpg

  Wojtkowska Barbara

  Absolwentka architektury wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i projektowania architektonicznego Rietveld Academy w Amsterdamie, aktywny członek holenderskiego Stowarzyszenia Integralnej Bio-logicznej Architektury VIBA, założonego przy Politechnice w Eindhoven przez prof. Petera Schmida- europejskiego, 'guru' dla kierunku zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Pracuje  w Polsce i Holandii, zajmuje się zawodowo  architekturą, aranżacją wnętrz, design’em oraz alternatywną medycyną, geomancją i biologią budowlaną czyli zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętego wpływu otoczenia  na zdrowie człowieka. Jej specjalizacja to zdrowe budownictwo i uzdrawiająca architektura.

  Prowadzi w Krakowie od kilku lat Fundację Królewski Szlak oraz biuro architektoniczne Ekocentrycy, specjalizujące się w projektowaniu autonomicznych i energooszczędnych budynków z naturalnych materiałów, prowadzi warsztaty, konferencje i seminaria mające na cel u wdrożenie  innowacyjnych zdrowych metod budowania i  zmianę  paradygmatu  na temat budownictwa w Polskim społeczeństwie. 

  Organizując  w 2013 r. w Krakowie seminarium z  prof. Tomem Woolly'em, spowodowała wzrost zainteresowania budownictwem z konopi przemysłowych w Polsce. Tom Woolley z Irlandii jest autorem  innowacyjnej metody budowania z wapna hydraulicznego i  paździerzy konopnych -"Hempcrete", zwanej inaczej 'betonem' konopnym.

  Konwencjonalne wykształcenie zdobyła na wydziałach architektury wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz  projektowania architektonicznego Rietveld Academy w Amsterdamie.

  Wszechstronne, niekonwencjonalne wykształcenie zdobywała u wybitnych specjalistów na całym świecie. Architekt z Peru Alex Stark uczył ją szamanizmu, u architekta z Egiptu dr Ibrahima Karim'a studiowała Biogeometrię - naukę o oddziaływaniu kształtów na zdrowie człowieka. Chiński architekt z Nowego Jorku Ronald Chin wykładał feng shui form school w amsterdamskim Kushi Institute, gdzie zgłębiała tajniki makrobiotyki i 9 star Ki, japońskiej numerologii. Architekt Chung z kolei, pracujący dla chińskiego rządu, uczył ją metody feng shui kompasu w Guilin w Chinach, a Master Ho na  Tajwanie.  Inni wybitni nauczyciele to Dan Winter (fractal fisycs and sacred geometry), współpracujący z nim Eric Dowsett (energy clearing), oraz Roger Green z Australii. Lekarz medycyny chińskiej dr .Setyo w Holandii był jej nauczycielem tai chi chuan i qi gong'u. Dogłębne studia feng shui kontynuowała przez lata w Azji u wielu znanych mistrzów - przede wszystkim u Raymonda Lo z Hong Kongu.

   

  W konsultacjach dla klientów indywidualnych i firm łączy  sensytywne diagnozowanie zarówno chorych  ludzi, jak i chorych budynków z coachingiem personalnym oraz matematycznym kodem metody Flying Star . Analizuje czynniki widzialne i niewidzialne w otoczeniu człowieka, wpływające na jego  zdrowie, związki i powodzenie materialne- tak, aby w wyniku analiz znaleźć efektywne remedia na wszystkie te 'choroby', przywracając na miejscu  balans energetyczny. 

   

  Zastosowanie konopi włóknistych w przemyśle budowlanym.