Konferencja "Świat bez Raka"

 II EDYCJA KONFERENCJI "ŚWIAT BEZ RAKA - PROFILAKTYKA I NATURALNE TERAPIE ANTYNOWOTWOROWE" - 12.06.2015

i SEMINARIUM " INTEGRACJA NATURALNYCH TERAPII ANTYNOWOTWOROWYCH W TEORII I W PRAKTYCE" - 13-14.06.2015

 • O konferencji

 • Irena Galińska, Dorota Jarymowicz, Lena Huppert

  ZDJĘCIA Z KONFERENCJI

 • NAGRANIA Z II EDYCJI KONFERENCJI - 12.06.2015

  Na pierwszy odcinek nagrań z II edycji Konferencji "Świat bez Raka" przyszło nam długo czekać... Ale udało się, i w dniu 04.09.2015 niezaleznatelewizja.pl wyemitowała pierwszy odcinek. Potem jednak znowu nastała długa, długa cisza... Widocznie są bardzo zajęci. Umowa była jednak całkiem inna. Dlatego nieco się zniecierpliwiłam i po ponad 4 miesiącach publikuję to, co mam do dyspozycji, czyli nagrania od przypadkowego operatora, uczestnika konferencji. Może nie jest to materiał doskonały, ale ma jedną zasadniczą zaletę: JEST.

  ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO OGLĄDANIA :) motikon smile

   

 • PATRONI MEDIALNI i SPONSORZY

  Serdeczne podziękowania dla sponsorów i patronów medialnych II edycji Konferencji "Świat bez Raka"

 • PROGRAM II EDYCJI KONFERENCJI I SEMINARIUM

  Zapraszamy do zapoznania się z programem II edycji Konferencji "Świat bez Raka  - Profilaktyka i Naturalne Terapie Antynowotworowe" i programem seminarium "Integracja Naturalnych Terapii Antynowotworowych w Teorii i Praktyce".

 • zycie_kalisza_img_8[1].jpg

  Ashkar George

  Dr George Ashkar urodzony 23 kwietnia 1931 roku w Bejrucie, studia ukończył w Moskwie na Wydziale Fizyki Nuklearnej. Po studiach pracował w laboratorium kosmicznym na uniwersytecie w Erewaniu (Armenia). Następnie prowadził badania w zakresie polimeryzacji molekuł i opracował powłokę ochronną do torped zabezpieczającą je przed wykrywaniem ich przez sonary. Po obronie pracy doktorskiej podejął pracę na Uniwersytecie w Erewaniu.

  W 1971 roku wyjechał do USA, a w roku 1980 odkrył, że jego Metoda Absorbcji Neutralnej Infekcji (NIA) ma zastosowanie w leczeniu raka, co potwierdził pierwszy przypadek 100% wyleczenia pacjentki z rakiem piersi i wieloma przerzutami. 

  Po prowokacji FBI, mimo zezwolenia wydanego przez Federal Drug Administration, trafił do aresztu za leczenie bez uprawnień i skazany był na grzywnę w wysokości 5 tysięcy dolarów.  

  Dziś jest już na emeryturze i poświęca swój czas oraz skromną emeryturę na propagowanie swojej metody na całym świecie. Szczególnie częstym gościem jest w Polsce, gdzie jego metodę stosuje już kilka tysięcy ludzi z pozytywnymi efektami w takich schorzeniach jak: reumatyzm, artretyzm, astma, rak, reumatoidalne zapalenie stawów, rozedma płuc. 

 • Roberto_Barnai_2.png

  Barnai Roberto

  Roberto Barnai  węgierski uczony, coach, twórca systemu uzdrawiania – biologiki. Jako pierwszy wprowadził Nową Medycynę Germańską na Węgry, pobierał nauki u jej twórcy doktora Rykke Geerda Hamera, a zainteresował się nią, kiedy zachorował na (zdaniem lekarzy) nieuleczalny nowotwór. Kiedy dowiedział się, że każda choroba ma swoje źródło w psychice, szybko zlokalizował swój konflikt i w ciągu kilku tygodni złośliwy nowotwór zniknął. Teraz Roberto Barnai uczy, że organizm człowieka zawsze dąży do przetrwania, a choroba ma swój głęboki sens biologiczny. Za pomocą zdjęcia z tomografu komputerowego wykrywa źródło konfliktu (schorzenia) i poszukuje rozwiązania, żeby za pomocą naturalnych środków wyjść nawet z najcięższych przypadków. Opracował kompendium wiedzy o przyczynach dolegliwości psychicznych i fizycznych Atlas Organów, który wkrótce ukaże się także w polskiej wersji językowej. 

 • Ewa_Danuta_Bialek_zdjecie.jpg

  Białek Ewa

  Dr Ewa D. Białek, twórczyni Instytutu Psychosyntezy i pionierka psychosyntezy w Polsce. Autorka 28 książek oraz ponad 150 artykułów, głównie w prasie akademickiej. Psychosynteza to całościowa koncepcja człowieka włączająca aspekt duchowy - sensu i znaczenia życia. Wypraktykowała psychosyntezę na sobie do odkrycia wewnętrznych możliwości utrzymania dobrostanu. Stała się jej filozofią życia – dochodzenia do harmonii (sustainable development) i dobrostanu (well being) w sobie i świecie wokół. Bazując na unikalnych w Polsce technikach psychosyntezy, podobnie jak długoletniej pracy badawczej w medycynie oraz prezentując interdyscyplinarne, całościowe (systemowe) podejście do zdrowia i rozwoju człowiek, oferuje unikalne doradztwo, mentoring oraz coaching. Prowadzi on do odkrywania wewnętrznych jakości, duchowych aspektów człowieczeństwa, a tym samym efektywnego i spełnionego życia.

  Ewa Białek jest długoletnim naukowcem w dziedzinie medycyny (23 lata), a przez kolejne 20 lat zgłębiała problemy zdrowia i choroby, bazując na innych dziedzinach.   Wprowadziła już w początku lat 70-tych XX wieku pojęcie "psychoenergetyki", bazując na opisywanych wtedy odkryciach fizyki i mechaniki kwantowej. Psychosyntezę prezentowała na Sympozjach Edukacji Psychosomatycznej w Krakowie, które przygotowało program medycyny komplementarnej dla UJ, oraz na Sympozjach Polskiej i Światowej Akademii Medycyny im. A. Schweitzera.

  Jedną z jej książek jest: CZŁOWIEK KWANTOWY. Budowanie fundamentów pod zintegrowane podejście do zdrowia i rozwoju człowieka, wydana w 2011 roku, recenzowana naukowo. Miała okazję szkolić się u Prof. Ervina Laszlo w 2012 roku - New Scientific R(Evolution), uważanego za autorytet w tej kwestii. Na TimeWavera patrzy jak naukowiec, tj. z punktu widzenia teorii na praktykę, której to urządzenie jest wyrazem.

 • Lena_-_Swinoujscie.jpg

  Huppert Lena

  Lena Huppert ukończyła Wydział Ogrodnictwa na SGGW w Warszawie oraz psychologię społeczną w KFH-Aachen (Wyższa Szkoła Katolicka w Akwizgranie). W roku 2010 założyła Fundację Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT (www.fundacja-qlt.pl), widząc pilną potrzebę szerzenia wzorców kulturowych odbiegających od tych, które głoszone są w mediach głównego nurtu. 

  Od kilku lat intensywnie działa w trosce o Polskę wolną od GMO, zdrową, naturalną żywność, a także polskie rolnictwo rodzinne.  Ma na swoim koncie zorganizowanie wielu protestów i pikiet w Warszawie przeciwko anty-polskim ustawom, tj. paszowej i nasiennej, oraz żywności GMO, a także przeciwko korporacjom chemiczno-farmaceutycznym. Do dwóch protestów, przy pomocy ludzi dobrej woli, udało się jej zaprosić celebrytów, dzięki którym tematy te przedostały się do mediów głównego nurtu. W roku 2012 doprowadziła do wydania oświadczeń przeciwko dopuszczaniu na rynek polski pasz i żywności GMO przez wszystkie partie opozycyjne w sejmie. Wielokrotnie uczestniczyła w konferencjach sejmowych i konferencjach w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także w rozmowach z politykami, w tym również z gabinetu Prezydenta. Uczestniczyła też jako jedyna reprezentantka Polski w międzynarodowym Sympozjum „Soja dunajska” w Wiedniu, którego celem było podpisanie projektu "Soja Dunajska" (projekt uprawy w Europie soi bez genetycznych modyfikacji). Wygłosiła tam wykład na temat dramatycznej kondycji drobnego rolnictwa w UE.

  Jest członkiem Koalicji Polska Wolna od GMO, a także Stowarzyszenia Koalicji Polska Wolna od GMO. Współdziała też z ICPPC, tj. Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi. Autorka licznych artykułów opublikowanych m.in. na portalu ekologia.pl 

  W maju 2013 współorganizowała w Warszawie Konferencję „Narodziny bez przemocy – dobry początek życia”. Wkrótce potem podjęła decyzję o zorganizowaniu KONFERENCJI "ŚWIAT BEZ RAKA - PROFILAKTYKA I NATURALNE TERAPIE ANTYNOWOTWOROWE", która odbyła się w maju 2014 w Warszawie i została uznana przez patrona medialnego, tj. "Nieznany Świat", za wydarzenie roku. W dniach 12-14 czerwca br. postanowiła zorganizować II edycję Konferencji i semianrium "Świat bez Raka".

 • MJ[1].jpg

  Jamróz Maciej

  Mgr farm. Maciej Jamróz - pasjonat medycyny komórkowej, profilaktyki zdrowotnej i stosowania naturalnych rozwiązań w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Propagator holistycznego patrzenia na zdrowie człowieka. W trakcie 3 lat pracy w aptece otwartej, poznał kanony współczesnej medycyny farmaceutycznej. Po tym czasie zrezygnował z tej formy aktywności zawodowej i podjął pracę jako trener kadry farmaceutycznej.

  Konsultant medycyny komórkowej II stopnia. Doradca indywidualny w zakresie  doboru naturalnej suplementacji wspomagającej walkę z chorobami cywilizacyjnymi.  

 • MJ-foto-190.jpg

  Jarymowicz Mariusz

  Mariusz Jarymowicz, architekt z wykształcenia, terapeuta z zamiłowania. Od 2001 roku, pomaga ludziom odzyskać zdrowie, stosując kilka uzupełniających się metod z zakresu terapii naturalnych. Odbył szereg szkoleń w zakresie naturoterapii i uzyskał wiele certyfikatów. Niektóre z nich to 5 lat nauki w Instytucie Badań Fantomowych w Szczecinie, dwa lata Akademii Słowa Uniwersalnego, pełen, tj. czterostopniowy kurs Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej zakończony egzaminem i certyfikatem wydanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Kurs Access Bars, tj. kurs usuwania pamięci komórkowej po traumatycznych przeżyciach.

  Od prawie 2 lat prowadzi wraz z żoną - Dorotą Jarymowicz, lekarką i naturoterapeutką, która w głównej mierze zajmuje się Nową Medycyną, tj. emocjonalnymi przyczynami chorób, Naturalne Centrum Zdrowia przy ul. Grażyny 15 w Warszawie.

  Od kilku lat wiodącą metodą w jego pracy jest Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa.

  Od czerwca 2014 roku jest asystentem Barbary Romanowskiej i koordynatorem organizacji kursów MDK w Polsce i na terenie całej UE oraz wspólnie z Barbarą Romanowską prowadzi kursy MDK przeznaczone dla terapeutów, lekarzy i osób prywatnych.

  Jest też jednym z nielicznych certyfikowanych instruktorów Chirurgii Fantomowej. 

  Obecnie rozwija wiedzę z zakresu architektury słowa. Jest, obok IBF, jedynym tak głęboko penetrującym ten temat badaczem i praktykiem. Na podstawie posiadanej wiedzy, dzięki Architekturze Słowa, można diagnozować oraz przeprowadzać i wspomagać terapię.

  Zatem jego obecna wiedza to suma informacji z w/w kursów, a także jego własna, wieloletnia praktyka terapeuty i badacza oraz podróżnika, który poznał wiele kultur.

  Uczył się również od takich osób jak: Serge Kahili King - Hawaje, Tom de Winter - Holandia, czy Debra Lynne Katz z Sedony, USA.

  Wszystko to podbudowane 25 letnią praktyczną wiedzą z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w firmach, ponieważ zanim otworzył Naturalne Centrum Zdrowia przy ul. Grażyny, był Country Managerem w trzech dużych firmach: niemieckiej, angielskiej i holenderskiej. Jest mu więc doskonale znany problem negatywnego i pozytywnego modelowania świadomości.

 • Kiprian_Dorota.jpg

  Kiprian Dorota

  Dr Dorota Kiprian jest pracownikiem Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie i wraz z profesorem Andrzejem Kaweckim wdraża projekt zastosowania terapii protonowej w Polsce. 

 • IMG_3918.JPG

  Kowalewska Elżbieta Kaxia

  Elżbieta Kowalewska (chińskie imię: Kaxia), jest z zawodu anglistką i tłumaczką. Filozofia i kultura Dalekiego Wschodu, a zwłaszcza Indii i Chin, pociągały ją od zawsze. Jej hobby to zdrowe życie i rekreacja. Od 35 lat jest wegetarianką. Przetłumaczyła sporo książek z interesujących ją dziedzin.

  W 1991 r. ukazała się jej własna publikacja pt. „Wegetarianizm bez tajemnic”. Wydawnictwo KDC wydało jej książkę „Tajczi bez tajemnic” (2007) i „Pokochaj wegetarianizm” (2010). Ma na swoim koncie kilka wykładów na temat tradycyjnych chińskich metod dbałości o zdrowie. Obecnie pisze artykuły o zdrowiu i czikungu dla portalu DrogiDoZdrowia.pl.

  Wiedzę na temat ćwiczeń dalekowschodnich zdobywała uprawiając jogę, tajczi (taijiquan) i czikung (qigong). 

  W 2003 r. przez rok studiowała tajczi stylu Yang na Uniwersytecie Sportowym w Pekinie. Poznała różne wersje tego stylu oraz wiele tradycyjnych ćwiczeń chińskich. Odwiedziła miejsca kultowe: kolebkę tajczi - górę Wudang  i kolebkę tajczi Yang - wieś rodzinną ojca stylu, Yang Luchana. Wracała z Chin drogą lądową, odwiedzając Tybet, Nepal i zatrzymując się na dłużej w Indiach. Uczestniczyła w seminariach tajczi mistrza Yang Juna. Uczyła się także u Yang Bina w Taiyuan. Latem 2007 r. wzięła udział w międzynarodowym turnieju tajczi w Taiyuan z okazji XXV-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Tajcziczuan Stylu Yang, którego jest członkiem.

  Oprócz tajczi praktykuje i uczy czikungu. Jest uczennicą mistrzów: Liu Zhongchuna (Lecący Żuraw), Daisy Lee  (Promienny Lotos) i Sławomira Pawłowskiego (systemy shaolińskie). 

  Jest instruktorką rekreacji ruchowej w zakresie fitness - ćwiczenia psychofizyczne. Prowadziła zajęcia gimnastyki chińskiej na Uniwersytecie III Wieku i na letnich obozach rodzinnych organizowanych przez urząd miasta. Propaguje ruch na świeżym powietrzu: w sezonie letnim ćwiczy z grupą w parku. 

 • IMAG0047-1.jpg

  Kutyba Ryszard

  Ryszard Kutyba, absolwent Politechniki Krakowskiej Wydziału Mechanicznego, założyciel pierwszego w Polsce Ośrodka Niekonwencjonalnej Terapii Antynowotworowej, w którym stosuje się naturalną terapię metaboliczną. Propagator terapii metabolicznej opartej o działanie witaminy B 17. Opowie o problemach z jakimi spotykają się pacjenci i działalność ośrodka.

 • Mikolajczyk_Anna_foto[1].jpg

  Mikołajczyk Anna

  Anna Mikołajczyk ma 51 lat, mieszka i pracuje w Książenicach pod Warszawą. Od ponad 20 lat zajmuje się terapią naturalną. Na początku bioenergoterapią, a w późniejszym okresie poszerzyła tę działalność, zajmując się również terapią pracy z podświadomością. Zmobilizowała ją do tego obserwacja wielu osób, poznanie ich historii, życiowych zdarzeń  i reakcji ich ciała w postaci różnych zaburzeń zdrowotnych. Dzięki temu poznała Dolores Cannon, Brandon Bays oraz Vianę Stibal przechodząc u nich szkolenia. Ceni sobie bardzo wiedzę opartą na bazie ich osobistych doświadczeń chorobowych i wieloletniej pracy z klientami z całego świata. Wszystkie te metody połączyła ze sobą, dopracowała i stosuje je z wielką wdzięcznością, osiągając coraz lepsze wyniki. Jej praca jest trudna, ponieważ zawsze ma do czynienia z cierpieniem, lecz rekompensuje jej to wynik końcowy niosący wiele radości. Nie ma nic piękniejszego od doznań odkrywania siebie samego, poznawania reakcji swojego ciała, swojej przestrzeni, następnie uwalniania się od balastu traumy, smutku i przygnębienia, by ostatecznie osiągnąć stan ulgi i wyzwolenia aż do odradzenia się wewnętrznej siły i powrotu do zdrowia. Radość tych osób jest jej celem.

 • ja3[1].jpg

  Orliński Piotr

  Mgr Piotr Orliński, praktykujący aptekarz (przedstawiciele piątego pokolenia farmaceutów w rodzinie), pasjonat psychologii, twórca Coachingu Zdrowia, który pomaga pozbyć się dolegliwości szukając rozwiązania w pracy na emocjach, farmacji, dietetyce i oczyszczaniu organizmu. Korzysta z różnorodnych podejść i narzędzi. Ważniejsze od wierności jednej szkole jest dla niego to, czy dane działanie przynosi dobroczynne skutki czy zaledwie maskuje objawy choroby. Prowadzi edukację w zakresie unikania codziennych zagrożeń zdrowia oraz poszerzania świadomości typowego pacjenta.

 • AGraczykzdjecie[1].jpg

  Padzik-Graczyk Alfreda

   Prof. dr hab. Alfreda Graczyk, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Dyplom w Katedrze Chemii Fizycznej u Profesora Wojciecha Świętosławskiego. Od 1959 r. pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Chemii WAT, a od 1981 r. w Instytucie Optoelektroniki WAT.

  Doktorat w 1967, w Instytucie Fizyki PAN, promotor prof. dr hab. Karolina Leibler, nt. Badanie własności dielektrycznych kompleksów organicznych o charakterze charge-transfer. Kolokwium habilitacyjne w 1979 r., Kompleksy Ftalocyjanin z Nieorganicznymi Kwasami Lewisa i Produkty ich Utlenienia, wyd. w 1978 jako dodatek do biuletynu WAT. Od 1983 r. profesor nadzwyczajny w Instytucie Optoelektroniki WAT, kierownik Pracowni Biochemii.

  Otrzymała 7 Nagród Rektora Wojskowej Akademii Technicznej, członek zwyczajny Akademii Inżynierskiej w Polsce – AIP, Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego, Członek Polskiego Towarzystwa chemicznego. Autor i współautor ponad 120 publikacji, większość w języku angielskim. Autor i współautor 5 patentów w tym jeden opatentowany w 25 krajach.

 • pac[1].jpg

  Pańkowski Patryk

  Patryk Pańkowski, lat 30, urodził się w Polsce, wychował w Niemczech. Obecnie mieszka w Warszawie, od 2002 roku stosuje konopie medycznie. 

  Zajmuje się też tłumaczeniem książek Ricka Simpsona. 
  W 2013 zmobilizował się do publicznego aktywizmu na rzecz medycznych konopi w Polsce i UE, a od lutego 2014 jest wpisany do rejestru podmiotów wykonujących zawodową działalność lobbingową. Lobbuje na rzecz praktycznego zastosowania konopi medycznych i przemysłowych.

  Konopie zalecono mu jako środek przeciwbólowy po urazie sportowym. 

  W 2011 roku, z artykułu w gazecie, dowiedział się o istnieniu leku na raka, którym był olejek z konopi medycznych. W ten sposób dowiedział się o istnieniu Ricka Simpsona i jego olejku, zwanym RSO. Resztę zdradził mu Google. 
  Zainteresowało go to, jak Rick opisywał konopie indyjskie, z którymi miał wcześniej styczność. 

  W lipcu 2012 otrzymał propozycję tłumaczenia książki "Phoenix Tears, Historia Ricka Simpsona".
  Reszta potoczyła się automatycznie. Bardzo docenia ponad 12-letnie osobiste doświadczenie Ricka w leczeniu raka. Wszystkie informacje podane są w jego książkach. Niezmiernie docenia też jego osobisty wkład w legalizację konopi dla celów medycznych; w Kanadzie, Czechach, a teraz także w Polsce.

 • moje-wodospad-1.png

  Polanski Alex

  Alex Polanski, President Sanum Per Aquam Association Int’l & European CEO at Life Improvement Institute LLC – Wilmington, DE, USA.

  Znany społeczności międzynarodowej w Europie, USA i Australii promotor zdrowia i długowieczności, naturoterapeuta, wykładowca i popularyzator wiedzy o szerokim spektrum zagadnień dotyczących życia człowieka i jego egzystencji w energetyczno-informacyjnej strukturze wszechświata.

  Pasjonat i niezależny badacz fenomenu wody i jej wpływu na życie człowieka, szczególnie w aspekcie zdrowia i długowieczności (www.zyciodajna.pl)

  Wprowadził pojęcie wody antyoksydacyjnej i rozpowszechnił w Polsce temat potencjału oksydo-redukcyjnego wody, jako ważnego czynnika zachowania zdrowia i długowieczności.

  Współpracuje z naukowcami, dobrymi lekarzami, specjalistami medycyny naturalnej oraz uznanymi autorytetami Tybetańskiej tradycji Bon, zwiększając swój potencjał wiedzy w celu podnoszenia świadomości swojej i wszystkich ludzi kochających nieskrępowane manipulacją życie.

  Z jego inicjatywy rozpowszechniła się w Polsce i w kręgach polonijnych na świecie metoda Absorpcji Neutralnej Infekcji dr Georga Askara (www.lekarstwonaraka.com.pl) – naturalny, efektywny i praktycznie bezpłatny sposób na pozbycie się chorób cywilizacyjnych, szczególnie raka.

 • 20140512_kundalini_0035[1].jpg

  Popowicz Monika

  Monika Anna Popowicz, mgr pedagogiki, certyfikowana psychoonkolog, psychoterapeutka, trener, coach, nauczycielka jogi i medytacji. Psychoterapii uczyła się w Studium Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej oraz Treningu przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Ukończyła Krajową Szkołę Psychoonkologii przy Polskim Towarzystwie Psychoonkologicznym (PTPO).

  Swoją drogę w psychoonkologii zaczynała od programu stworzonego przez dr Carla O. Simontona, którego jest terapeutką i superwizorem. Ukończyła także kurs Racjonalnej Terapii Zachowania I stopnia.

  Praktyki uważności w oparciu o Mindfulness uczyła się od dr Ivana Miltona (kurs „Mindfulness Practice. Training Course for Mental Health Clinicians” na Uniwersytecie Warszawskim) i prof. Jona Kabat – Zinna (warsztat „Mindfulness Practice”).  W latach 2002-2012 praktykowała zen pod kierunkiem Mistrza Jefa Boeckmansa w szkole Sanbo Kyodan.

  Ukończyła Szkołę Coachów Erickson College „Art & Science of Coaching” oraz kurs Fundamentals w Co-Active Coachingu. Jest coachem akredytowanym przez International Coach Federation na poziomie ACC.

  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Polskiego Towarzystwa Mindfulness, ICF Poland i ICF Global.

  Jest nauczycielką Jogi Kundalini certyfikowaną przez Kundalini Research Institute.

  Założyła i od 2004 r. prowadzi Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”, gdzie pracuje terapeutycznie i jako coach z chorymi na raka oraz współpracuje z Instytutem Psychoimmunologii IPSI.

  Prowadzi psychoterapię indywidualną, par i grupową oraz warsztaty Terapii Simontonowskiej, coaching zdrowia, jakości życia i rozwoju osobistego, treningi antystresowe i treningi uważności oraz Jogę Kundalini.

 • Gilbert_Renaud_[1].jpg

  Renaud Gilbert

  dr Gilbert Renaud kanadyjski trener pracujący swoją autorską metodą Recall Healing/Totalna Biologia – uzdrawianie przez świadomość. Doktor biologii, wykładowca uniwersytecki RH/TB. Od 1981 roku towarzyszy ludziom w procesach głębokiego uzdrawiania. Członek Rady Naukowej Integra MedAcademy. Założyciel Szkoły Naturopatii Higher Laurentians w kanadyjskiej prowincji Quebec. Autor szkoleń dla specjalistów medycznych, szerokiego grona psychologów klinicznych, a także wszystkich tych, których interesują prawa RH/TB oraz w pełni świadome życie. Prowadzi je z sukcesem na całym świecie, a w Polsce od 2008 roku. Autor leksykonu Recall Healing/Totalna Biologia biologiczne i emocjonalne znaczenie chorób i zachowań. Niekwestionowany specjalista w uzdrawianiu raka piersi. Ekspert w dziedzinie interpretacji snów. 

 • 9x13_1937.jpg

  Skibicki Jan

  Mgr Jan Skibicki, absolwent SGGW w Warszawie, właściciel ekologicznego gospodarstwa sadowniczego współpracującego z ISiK w Skierniewicach, w latach 1995-2003 v-ce prezes IPO. Od 2009 do chwili obecnej współpracuje z Politechniką Białostocką  w kilku  naukowych grantach.

  Od kilku lat zajmuje się produkcją suplementów diety pectinGOLD  o działaniu immunologicznym  prozdrowotnym, które zostały nagrodzone różnymi wyróżnieniami krajowymi i międzynarodowymi. 

  Współpracuje z naukowcami z różnych ośrodków w Polsce i za granicą, którzy reprezentują specjalistów z różnych dziedzin, takich jak medycyna i farmacja, m. in. z: prof. W. Priebe - Centrum Antyrakowe w Houston/USA, prof. A.P. Mazurek - Narodowy Instytut Leków i Warszawski Uniwersytet Medyczny, prof. M. Borawska i prof. M.L. Zaremba - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, prof. W. Lewandowski, dr M. Kalinowska - Politechnika Białostocka (chemia), prof. M. Obiedziński - PWSiIP w Łomży (rolnictwo). W/w zespół ma poważne i liczące się osiągnięcia udokumentowane licznymi publikacjami naukowymi związanymi z projektem w czasopismach międzynarodowych. Ponadto zespół z Zakładu Chemii Politechniki Białostockiej razem z inż. J. Skibickim i prof. W. Priebe z Centrum Antyrakowego w Houston (USA) realizował już dwa granty ministerialne mające na celu badania właściwości zdrowotnych jabłek i soków jabłkowych Gold Milenium.  

 • majka2013-m_(1).jpg

  Skoczek Maria

  Maria Skoczek, właściciel, wydawca, psychotronik, naturoterapeutka, refleksoterapeutka, wykładowca, szkoleniowiec, specjalista zdrowia publicznego.

  Twórczyni Ogólnopolskiej Sieci Informacyji Medycznej, organizatorka i inicjatorka obchodów Światowego Dnia Chorego, plebiscytu "Eskulap" oraz imprezy i akcji społecznych adresowanych m.in. do kobiet w ciąży „Bądź mamą" „ Zdrowie, Mama i ja” i do dzieci „Zdrowie, Szkoła i ja", do osób starszych "Super Babcia"; do pacjentów onkologicznych „Życie po raku” współorganizatorka Światowej Konferencji Polonii.

  Autorka i właścicielka „ Akademii trzech”.

  Gabinet Medycyny Holistycznej - Świat Zdrowia: współpraca z organizacjami działającymi na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych oraz instytucjami społecznymi.

  Wydawca "Informatora Medycznego" oraz cyklu katalogów hotelowych i cyklu książkowego pt. "Zdrowie, Mama i Ja", czasopism „Info...”, „Klasówka”, „Świat Zdrowia”.

  Wyróżnienia za działalność społeczną.

  Działalność charytatywna - Fundacja Dobrego Mikołaja.

  ERGO EKO ERA Wydawnictwo SKOCZEK. 

  Specjalista zdrowia publicznego oraz naturoterapeuta i refleksoterapeutka. Dzięki wieloletniej praca analityka medycznego poznała podstawy medycyny klasycznej co pozwoliło jej kształcić się dalej w medycynie holistycznej. Właścicielka gabinetu oraz czasopisma pod jedną nazwą Świat Zdrowia traktującego o profilaktyce zdrowia i zdrowym stylu życia.

  Doświadczenie wynikające z piastowania kierowniczych stanowisk pozwala określić ją jako Specjalistkę tworzenie marketingu i strategii sprzedaży, PR oraz szkolenia handlowców. Wykładowcę i szkoleniowca w dziedzinie medycyny holistycznej rozwoju osobistego i doradztwa życiowego.

 • stelmach_wiktor_s.jpg

  Stelmach Wiktor

  Prof. dr n. farm. i med. Wiktor Stelmach studia farmaceutyczne ukończył z wyróżnieniem w Leningradzkim Instytucie Chemiczno-Farmaceutycznym, tytuł doktora nauk farmaceutycznych uzyskał w Instytucie Naukowo-Badawczym WHO w Teheranie (Iran). Doktor nauk medycznych Międzynarodowego Uniwersytetu Otwartego Medycyny Komplementarnej w Kolombo (Sri Lanka). Posiada doświadczenie w pracy zawodowej na różnych stanowiskach w wielu zakładach produkcyjnych i placówkach naukowo-badawczych zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in.: w Rosji, Niemczech, Szwajcarii i na Bliskim Wschodzie. Jest autorem licznych opracowań nowoczesnych technologii w zakresie produkcji i kontroli jakości leków, a także autorem kilku oryginalnych receptur leków ziołowych, które zostały nagrodzone za ich skuteczność terapeutyczną.

 • zdjecie_(3).jpg

  Stelmachów Jerzy

  Prof. dr  hab. n. med. Jerzy Stelmachów w latach 1988-2011 był kierownikiem Katedry i Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W Uczelni pełnił funkcje: prodziekana ( 1996-1999), dziekana II WL (1999-2005) i prorektora (2005-2008).

  W latach 1992-1996 sprawował funkcję Konsultanta Wojewódzkiego dla województwa warszawskiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii, a w latach 2004-2008 Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie ginekologii onkologicznej na Mazowszu.

  Od 2008 do sierpnia 2013 roku był Konsultantem Krajowym w dziedzinie ginekologii onkologicznej. W latach 2010-2014 był  Redaktorem Naczelnym periodyku Current Gynecologic Oncology,a obecnie jest jego zastępcą. Jest członkiem Komitetów Naukowych wielu periodyków naukowych w tym 2-ch zagranicznych European Journal Gynecological Oncology i Clinical and  Experimental Obstetrics&Gynecology.                                                

  Jest członkiem założycielem i  pierwszym prezesem Polskiego Towarzystwa Hipertermii Onkologicznej, które powstało w czerwcu 2012 roku. Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

 • ZDJECIEw_lesie1.jpg

  Szczuka Edyta

  Dr n.o k.f., Edyta Szczuka jest z zawodu fizjoterapeutą i nauczycielem akademickim. Obecnie pracuje jako wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Zainteresowania zawodowe i naukowe obejmują komplementarne i alternatywne metody diagnozowania i leczenia schorzeń o charakterze psychosomatycznym, metody wspomagania własnego rozwoju osobistego, techniki relaksacyjne, praca z ciałem. W przeszłości realizowała projekty edukacyjno-rehabilitacyjne dla kobiet w ciąży i po porodzie, dla pacjentek z osteopenią i osteoporozą oraz program badawczy z zakresu alternatywnych metod leczenia fibromialgii. Autorka bądź współautorka ponad 40 doniesień naukowych i opracowańdydaktycznych na temat masażu i alternatywnych metod terapii. Jest autorką rozdziałów pt. „Koloroterapia” i „Muzykoterapia” w książce „Wielka Fizjoterapia” tom 3, (wydawca Elsevier 2014). Redaktor naczelna czasopisma naukowego Complementary and Alternative Medicine in Science wydawanego przez Agencję Wydawniczą „Medsportpress” w Warszawie.   Od października 2014 zajmuje sie testowaniem Timewavera, tj. urządzenia diagnostyczno-terapeutycznego, którego działanie opiera się na fizyce kwantowej. "Bardzo ważne w mojej pracy terapeutycznej są dla mnie: mój własny rozwój, odpowiedzialność za zmiany, które inicjuję w kontakcie z pacjentem, a także humanistyczne i duchowe aspekty terapii." 

 • NAGRANIA Z I EDYCJI KONFERENCJI - 23-24.05.2014

 • PROGRAM I EDYCJI KONFERENCJI - 23-24.05.2014

 • idawidiuk1.jpg

  Dawidiuk Irena

  "Dieta antynowotworowa – profilaktyka i wspomaganie terapii." 

 • AGraczykzdjecie.jpg

  Graczyk Alfreda

  "Metoda fotodynamiczna diagnostyki i leczenia nowotworów."

 • 2012-10-10_16.41.59[3].jpg

  Huppert Lena

  "Żywność GMO i smugi chemiczne a rak."

 • przemilu.jpg

  Ilukowicz Przemysław

  "Historia witaminy B17 i badania na świecie."

 • MJ.JPG

  Jamróz Maciej

  "Badania Fundacji dr Ratha." 

  "Potencjał medycyny naturalnej w zakresie wspomagania procesu zdrowienia pacjentów z choroby nowotworowej." 

 • pro_vita.jpg

  Kowalow Zbigniew

  "Terapia metaboliczna witaminą B17."

 • j_kolodziejczyk.jpg

  Kołodziejczyk Janusz

  "Pozwól się poprowadzić – na przykładzie fenomenu Bruno Groeninga." 

   

 • Krzysztof_Krupka.jpg

  Krupka Krzysztof

  "Co to jest nowotwór i jak rozwija się w organizmie? Przyczyny rozwoju chorób nowotworowych." 

   

  "Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna  STRD." 

 • Katarzyna_Lisowska_02_(2).jpg

  Lisowska Katarzyna

  "Medycyna oparta na faktach (ang. evidence based medicine) - jak to rozumieć?." 

 • Dorota_Majewska_-_republika.jpg

  Majewska Maria Dorota

  "Rak a szczepienia." 

 • JEMalinowski.jpg

  Malinowski Jan Eugeniusz

    "Potęga Ducha."

 • Mikolajczyk_Anna_foto.jpg

  Mikołajczyk Anna

  "Duchowa podróż po zdrowie."

 • Jacek_Nowak.jpg

  Nowak Jacek

  "Codex Alimentarius i zakaz leczenia naturalnego w UE." 

 • ja3.jpg

  Orliński Piotr

  "Korporacje farmakologiczne, lobbing i uległe rządy." 

   

   "Pozwól się poprowadzić – coaching jako metoda psycho-rozwoju." 

 • pac[2].jpg

  Pańkowski Patryk

  "Olejek Konopny RSO - System Endokannabinoidowy." 

 • pawel_zdjecie.jpg

  Półrola Paweł

  "Qigong  – oddech, który leczy." 

 • DSC19029.JPG

  Schleicher Bożena

  "Zioła i medycyna chińska."

   

 • 0021.jpg

  Sidorkiewicz Regina

  "Potęga Umysłu."

 • Fota.png

  Staszewska Dorota

  "Całościowe spojrzenie na człowieka – medycyna komplementarna."

 • Krzysztof_Stec_(9_01_2014)_-1[1].jpg

  Stec Krzysztof

  "Integracja ducha, umysłu i ciała – wykład i pokaz."

 • Szydłowski Zbigniew

  "Metoda NIA dr Georga Ashkara."

 • B._Wasilewski.-_w_garniturze_(1).JPG

  Wasilewski Bohdan

  "Udział czynników psychicznych w powstawaniu i przebiegu choroby nowotworowej."

 • wawer.jpg

  Wawer Iwona

  "Naturalne związki polifenolowe jako potencjalne leki przeciwnowotworowe."

   

  "Zioła peruwiańskie." 

 • 0_autor.jpg

  Woźniak Marek

  "Oczy odbiciem zdrowia. Irydologia i jej możliwości w ustalaniu predyspozycji do zachorowań."

 • image001_(2).jpg

  Zajdel Jolanta

  "Filary medycyny św. Hildegardy. Czy średniowieczne metody mogą wspierać leczenie raka?"